galeria malarstwa marynistyka pejzaż martwa natura sceny rodzajowe Sceny myśliwskie luksusowe torebki meble art.deco meble secesyjne meble antyki żyrandole kryształowe
Szukaj

Inwestycje w sztukę i antyki

W inwestycje w dzieła sztuki - warto ulokować część oszczędności, bo ich cena nie zależy od wydarzeń gospodarczych ani politycznych, ale jest trwała. Kwota, którą można przeznaczyć na inwestycję w sztukę z własnych środków, to kilka, kilkanaście procent oszczędności. Na satysfakcjonujący zysk można liczyć jednak dopiero po kilku latach.

inwestycje w obrazy - inwestycje w sztukę - art investing - inwestycje alternatywne

Na inwestycje w sztukę powinieno się patrzeć długoterminowo. Najbardziej zyskują na wartości prace artystów nieżyjących. Według specjalistów warto inwestować w artystów z XIX i pierwszej połowy XX wieku. Coraz cenniejsza staje się też sztuka współczesna, przede wszystkim z połowy XX wieku.
Inwestując w sztukę warto zwrócic uwagę czy nazwisko twórcy jest rozpoznawalne,  czy dzieła artysty występują na rynku aukcyjnym, jaki jest czas i miejsce powstania dzieła, na ile twórca ma istotną pozycję w historii sztuki. Warto jest też szukać okazji na rynku światowym, czyli tanio kupić dzieła sztuki w jednym kraju, by drożej sprzedać w innym. Główną zaletą dzieł sztuki jest stałe zwiększanie wartości. Nie można na nich stracić, bo popyt na dzieła sztuki systematycznie wzrasta, natomiast podaż jest ograniczona.
Ponieważ za sprawą braku podaży wartościowych i wiekowych dzieł sztuki nie przybywa, zwłaszcza że najbardziej poszukiwanym towarem są dzieła artystów już nieżyjących i siłą rzeczy nie tworzących już nowych, wartość ich prac zyskuje na wartości w sposób niezależny od bieżącej koniunktury na rynkach finansowych.

Inwestycje w sztukę zyskują na atrakcyjności, co jest spowodowane wzrostem zamożności Polaków i kryzysem na rynkach finansowych. Oferujemy usługę pośrednictwa w zakupie dzieł sztuki dla klientów osiągających średnie i wyższe dochody. Specjalizujemy się w sztuce europejskiej z przełomu  XIX i XX wieku. Nasze kontakty zapewniają dostęp do interesujących prac, a znajomość rynku pozwala zawierać transakcje po atrakcyjnych cenach. Koncentrujemy się na dziełach twórców, których dzieła są notowane na aukcjach europejskich kierując się kryterium okazyjnej ceny za wysoką wartość artystyczną.
Inwestycje w sztukę - często są postrzegane, jako rozwiązanie przeznaczone dla najzamożniejszych. Rzeczywiście dzieła uznanych mistrzów to spory wydatek, jednak nie tylko obrazy Matejki, czy Picassa sprawdzają się jako inwestycja. Rynek dzieł sztuki jest na tyle szeroki, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie, nawet jeśli nie jest właścicielem bardzo grubego portfela.

designed by WEB FACTORY